O MNIE

Nie jestem terapeutą, coachem ani mówcą motywacyjnym. Jestem lingwistką i  tworząc to miejsce łączę wiedzę akademicką z moim własnym doświadczeniem.

Wierzę, że każda Kobieta może nauczyć się efektywnej komunikacji, wytrenować pewność siebie oraz wziąć życie we własne ręce.

MOJA HISTORIA

Jeszcze parę lat temu byłam nieśmiałą, otyłą i zakompleksioną młodą kobietą. Zabranie głosu w dyskusji, publiczny występ, obrona własnego zdania czy nawet asertywna odmowa były dla mnie ogromnym problemem. Byłam nieszczęśliwa, a brak pewności siebie doskwierał mi nie tylko w kontaktach z innymi ludźmi, ale również wtedy, gdy musiałam się uporać sama ze sobą.

Za każdym razem, gdy próbowałam coś zmienić, słyszałam w swojej głowie: “nie uda ci się”, “nie jesteś wystarczająco dobra”, “narazisz się tylko na śmieszność”…

Wszystko zaczęło się jednak zmieniać.

Podczas pierwszych lat studiów, gdy zaczęłam interesować się lingwistyką kognitywną i psycholingwistyką, dowiedziałam się, że nie tylko nasze myśli wpływają na to, co i jak komunikujemy, ale że jest również na odwrót. To, co i jak komunikujemy, ma istotny wpływ na nasz sposób myślenia. Dowiedziałam się również, że komunikacja nie jest jedynie procesem wymiany informacji, ale także sztuką budowania relacji z innymi ludźmi. Zrozumiałam wtedy, że ta wiedza może być moją najlepszą bronią.

Dziś jestem osobą otwartą i pewną siebie. Potrafię bronić swoich racji, ale i przyznać się do błędu, umiem poradzić sobie z konfliktami i asertywnie odmówić. Potrafię efektywnie komunikować się z innymi ludźmi i, przede wszystkim, umiem współpracować z moim własnym umysłem. Jestem również lżejsza o 30 kilogramów.  

Założyłam Akademię Lwic ponieważ wierzę, że każda Kobieta może, tak jak ja, nauczyć się efektywnej komunikacji, wytrenować pewność siebie oraz wziąć życie we własne ręce.